SZKOLNA ORGANIZACJA POZARZĄDOWA
  REGULAMIN IMIENIN MIESIĄCA
MATERIAŁY:
 
 

KONGRES SzOP
7 marca 2013r. w naszej szkole odbył się kongres SzOP.
Założycielki prawdopodobnie pierwszej takiej w Europie (a może nawet na świecie;) Szkolnej Organizacji Pozarządowej o nazwie „Szkolne rewolucje” - Agata Śmiechowicz, Aniela Bańkowicz, Patrycja Fryzik, Marysia Spychalska oraz (w ramach pomocy) Hania Grabowska - opowiedziały gościom z sześciu szkół jak powstały ich „Szkolne rewolucje” oraz przedstawiły na czym polega zakładanie organizacji pozarządowej, czym jest taka organizacja, co można w niej robić.
Gościem specjalnym był Pan Piotr Frączak, prezes Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (OFOP), który przedstawił bardzo ciekawy wykład o NGO (non-governmental organizations). Goście mieli okazję powymieniać się swoimi pomysłami i wiedzą podczas dyskusji plenarnej i pracy w grupach, która (według ankiet zebranych po kongresie) wszystkim bardzo się podobała.
Wywiad z Panem Piotrem Frączakiem, prezesem Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (OFOP, można przeczytać w najnowszym numerze Gazetki Astronautów.
Agata Śmiechowicz

ZDJĘCIA Z KONGRESU SzOP


  STATUT
  OPINIA PARLAMENTU SZKOLNEGO
  ZASADY ZAKŁADANIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
24.11.2011 - PIERWSZE WALNE ZEBRANIE SzOP "SZKOLNE REWOLUCJE"
Zapisali się:
1.Marianka Beylin, kl. 1
2.Milla Bańkowicz, kl. 4
3.Mania Szymczak, kl. 1
4.Wanda Węcowska, kl. 4
5.Małgosia Szulc, kl. 1
6.Aniela Bańkowicz, kl. 5z
7.Patrycja Fryzik, kl. 5z
8.Agata Śmiechowicz, kl. 5z
9.Marysia Spychalska, kl. 5z
10.Franek Bielowicki, kl. 5z
11.Hanna Grabowska, kl. 5z

Obecni byli goście z Parlamentu Szkolnego: marszałek Karolina Adamiec i wicemarszałek Igor Kaczorek.

Dokonano wyboru na stanowiska:
przewodniczącą SzOP „Szkolne Rewolucje” została Aniela Bańkowicz, wiceprzewodniczącą - Agata Śmiechowicz, sekretarzem - Maria Spychalska.

Ustalono dzień zebrań: poniedziałek, przerwa 30 min.
O tym, czy w najbliższy poniedziałek odbędzie się zebranie, przewodnicząca będzie informować trzy dni wcześniej, tzn. w piątek.